Panele drewniane deska warstwowa

Odrębnym materiałem na podłogi drewniane są panele drewniane, czyli tak zwana deska warstwowa. Wykonana, jak nazwa wskazuje z warstw spojonych ze sobą a cały proces przebiega w fabryce przy użyciu nowoczesnych technologii.

Dzięki temu jest to podłoże odporne na ścieranie i trwałe. Taką deskę wystarczy tylko ułożyć na dobrze przygotowanej wylewce, nie potrzeba dodatkowej obróbki typu cyklinowanie i lakierowanie.

Podłogę z deski warstwowej montuje się bardzo szybko, natomiast za kilka czy kilkanaście lat, gdy widoczne będą oznaki zużycia, jej renowacja może być kłopotliwa lub wręcz niemożliwa.

Mnogość wzorów i relatywnie niższa cena paneli drewnianych niż deski litej przemawiają za użyciem paneli, gdy nasz budżet jest ograniczony.

deska warstwowa

foto ze strony barlinek.com.pl

finishparkiet czym jest copy

Finishparkiet to podłoga z litego drewna

Finishparkiet jest drewnianą podłogą dwuwarstwową z litego drewna. Dzięki specjalnie opracowanej technologii oraz konstrukcji warstw podłoga taka jest stabilna i nie wypacza się.

Materiał na podłogę typu finishparkiet wystarczy zamontować na podłożu. Jest to podłoga z prawdziwego, litego drewna. Ma te same właściwości co tradycyjny parkiet. Są to elementy fabrycznie wykończone lakierem lub olejem. Dlatego nie ma potrzeby dodatkowej obróbki mechanicznej i chemicznej, takiej jak np. cyklinowanie czy lakierowanie.

Już przy zakupie finishparkietu widoczny jest jego finalny kolor i rodzaj wykończenia. Stąd bardzo precyzyjnie można sobie zaplanować koloryt podłogi i dopasować do wystroju całego wnętrza.

Podłogę można użytkować zaraz po jej ułożeniu.

Podobnie jak tradycyjny parkiet, podłoga typu finishparkiet nadaje się do ponownej obróbki i renowacji (cyklinowanie, lakierowanie lub olejowanie). Jeśli cenicie sobie Państwo czas, finishparkiet może być bardzo dobrym wyborem materiału na podłogę drewnianą.

Zdjęcia fotogalerii Finishparkiet zaczerpnięte z finishparkiet.com.pl

Projekt i realizacja mediapromocja.pl