Parkiet drewniany

Parkiet drewniany jest wykonany z klepki parkietowej. Ma ona zwykle grubość 16 lub 22 mm, szerokość 70 mm. Długość może być zróżnicowana: od 350 do 500 mm.

Parkiety wykonywane są zwykle z gatunków drewna krajowego, czyli pochodzącego z drzew rosnących w naszej strefie klimatycznej. Są trwałe i naturalne. Klasyczne, od lat cieszące się wciąż dużym zainteresowaniem.

Parkiet dębowy jest bardzo popularny w naszym regionie. Dąb zresztą to jeden z najbardziej wartościowych rodzajów drewna. Jest twardy i wytrzymuje intensywne użytkowanie.

Inne rodzaje drewna, takie jak buk, jesion, akacja są także materiałem stosunkowo twardym, odpornym na ścieranie. Drewno tych gatunków ma piękne usłojenie i bardzo naturalny wygląd, przez co podłogi uzyskują niepowtarzalny urok.

Parkiet jesionowy jest twardy,  jednocześnie jest to drewno elastyczne. Świetnie nadaje się na drewniane podłogi.

Parkiet akacja będzie bardzo stabilny i twardy. Naturalną złocistą barwę tego drewna wystarczy podkreślić dobrym lakierem lub olejowaniem.

Oczywiście stosując profesjonalne zabiegi zmiany koloru możemy precyzyjnie niemal dostosować wygląd drewna do stylu wnętrza. Parkiet drewniany uzyskać może różne barwy począwszy od rozbielonego przez naturalny eko kolor drewna, po odcienie ciemne, stylizowane na drewno egzotyczne.

Cyklinowanie Rzeszów - parkiet drewniany

Parkiet dębowy fotogaleria

Projekt i realizacja mediapromocja.pl