Renowacja podłogi

Renowacja podłogi drewnianej przywraca jej świetność. Podłoga po kilkudziesięciu latach użytkowania staje się na nowo gładka z przyjemnym rysem usłojenia uwypuklonym przez odpowiednie wykończenie nawierzchni.

Odnowienie już istniejącej podłogi jest tańsze niż wymiana na nową. Tym bardziej, że zwykle renowacji poddajemy stare parkiety i podłogi z desek. Uzyskają one niepowtarzalny wygląd, o wiele ciekawszy niż nowocześnie produkowane dziś panele czy deski warstwowe.

Deska podłogowa czy parkiet drewniany zachowają swoje cechy użytkowe, oraz naturalność. Żadnego materiału nie można porównać z prawdziwą, drewnianą podłogą, która jest chłodna w lecie a zimą przyjemnie ciepła. Taka podłoga będzie również świetną wizytówką Państwa domu, użytkowana może być przez kolejne długie lata.

Renowacja podłóg – jak długo trwa cały proces?

Renowacja podłogi w średniej wielkości pokoju zajmuje około półtora, dwa dni (łącznie z lakierowaniem).

Zwykle (w zależności od zastosowanego lakieru) podłogę można użytkować po około 48 godzinach. W tym czasie lakier utwardzi się a zapach lakieru już nie powinien być odczuwany w domu.

Dodajmy, że staramy się używać lakierów nowoczesnych, ekologicznych o niskim poziomie emisji zapachów. Oczywiście wybór rodzaju lakieru zależy od Klienta, niemniej jednak doradzamy tutaj rozwiązania optymalne dla potrzeb Inwestora.

Renowacja podłogi obejmuje:

  • naprawę podłogi (uzupełnienie ubytków, defektów), także po zalaniu i innych domowych wypadkach.
  • szpachlowanie (wypełnianie wąskich szpar między deskami czy klepkami),
  • cyklinowanie i polerowanie,
  • lakierowanie. Zwykle polecamy trzykrotne lakierowanie.
cyklinowanie rzeszów - renowacja podłóg

Renowacja parkietu. Oto przykład starego parkietu po renowacji. Piękne drewno, uwypuklone usłojenie. Upływający czas tylko podkreślił naturalne walory tego solidnego materiału.

Deska barlinecka renowacja

Poniżej przykład renowacji deski barlineckiej. Jest ona stosunkowo trudna do cyklinowania i od parkieciarza wymaga bardzo dużego doświadczenia.
Efekt końcowy zachwycił Klienta.

Projekt i realizacja mediapromocja.pl